O imprezie

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji edytorów, użytkowników i sympatyków projektu OpenStreetMap, która odbędzie się w Poznaniu, 13 i 14 kwietnia 2018r.

SOTM Poland 2018 – Komunikat 1

SOTM POland 2018 – Komunikat 2

OpenStreetMap to ogólnoświatowy projekt kartograficzny mający na celu stworzenie jak najpełniejszej, ogólnodostępnej, bezpłatnej mapy świata. Opiera się na potencjale ogromnej społeczności osób mapujących (ponad 750 tysięcy edytorów), które codziennie dokonują obrazowania świata. Mapa obecnie zajmuje ponad 200 GB pamięci.

W trakcie dwudniowej konferencji z cyklu State of the Map chcemy przybliżyć projekt szerokiemu gronu osób – wykładowcom, pracownikom naukowym i studentom uczelni, przedstawicielom urzędów administracji samorządowej i państwowej, właścicielom i pracownikom firm oraz edytorom danych OSM i wszystkim zainteresowanym. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się osobistości ze świata OSM, wieloletni edytorzy, również z zagranicy, specjaliści z branży nawigacji i IT, programiści.

Co robić w sytuacji, gdy w wielu miejscach naniesione są nie tylko drogi, budynki i rzeki ale również lampy uliczne a nawet ławki w parkach? Czym się zająć, kiedy wydaje się, że wszystko już zrobione? W którą stronę skierować zapał kolejnych edytorów? I jak uczynić projekt bardziej znanym, atrakcyjniejszym i chętniej stosowanym przez instytucje i firmy prywatne? Na te pytania uczestnicy będą szukali odpowiedzi w trakcie drugiego dnia spotkania.